II ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПОЛЬСЬКИЙ ДИКТАНТ У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

До Дня слов’янської писемності і культури (відзначається в Україні 24 травня відповідно до Указу Президента України № 1096/2004 від 17 вересня 2004 року) кафедра слов’янської філології Хмельницького національного університету 23 травня 2015 року провела II Всеукраїнський диктант з польської мови у Хмельницькій області.

Захід, зініційований Фундацією «Wolność i Demokracja», проводився у рамках міжнародного проекту «Biało-Czerwone ABC (програма підтримки навчання польської мови в Україні)», що реалізується через конкурс «Співпраця з Польщею і поляками за кордоном», фінансується коштами Міністерства закордонних справ Польщі.

У заході взяли участь 235 учасників – учні загальноосвітніх навчальних закладів (які вивчають польську мову) Хмельницької області (м. Славута, м. Шепетівка, м. Старокостянтинів, м. Полонне, с. Шаровечка, м. Хмельницький), студенти спеціальності «Філологія. Переклад (польська, російська мови)» Хмельницького національного університету та усі охочі, що вивчають і знають польську мову.

День розпочався із реєстрації учасників заходу о 12.00.

Після реєстрації (о 13.00) відбулося урочисте відкриття заходу, у якому виступила з вітальним словом декан гуманітарно-педагогічного факультету доцент Станіславова Л. Л., ознайомивши усіх присутніх із філологічними спеціальностями на факультеті та заохотивши зацікавлених до навчання у Хмельницькому національному університеті.

Після відкриття заходу учасники були поділені на дві групи (у двох лекційних аудиторіях) для написання диктанту з польської мови. Диктант з польської мови читали старші викладачі кафедри слов’янської філології Юлія Серкова та Ірина Сашко.

По закінченні написання диктанту усі роботи учасників заходу були зашифровані та передані на перевірку учителям і викладачам польської мови.

Досить цікавим і позитивним видалося нагородження переможців заходу: тут були нагороджені і наймолодший учасник, і найстарший, і переможці за номінаціями 1, 2, 3 місце, і учителі польської мови. Нагороджувалися грамотами, цінними подарунками, навчально-методичною літературою.

Загалом, усі учасники заходу дякували за гарну організацію проведеного заходу, за розвиток польської мови на Поділлі, за створене бажання продовжуваи вивчати польську мову та навчатися у Хмельницькому національному університеті.

Тож запрошуємо усіх охочих розширювати свої знання, розвивати вміння і навички з польської мови до навчання на спеціальності «Філологія. Переклад (польська, російська мови)» у Хмельницькому національному університеті!

Інформація кафедри слов'янської філології

© 2015 Кафедра слов’янської філології ХНУ